Rabat
Skąd wziąć kod rabatowy? Poszukaj na facebook'u
OK
Oszczędzaj materiał, czas i pieniądze
Napędzany przez Sztuczną Inteligencję

Program TonCut służy do optymalizacji rozkroju materiałów płaskich (2D) i podłużnych (1D), np.: szyb, drewna, płyt, kamienia, blachy, aluminium, plexi, kartonu, rur, belek, itp.

Program nie potrafi znaleźć żadnego rozwiązania! Co robić?

  1. Sprawdź czy arkusze są wystarczająco duże by pomieścić najmniejsze formatki.
  2. Jeśli używasz ornamentu, upewnij się że formatki pasują pod tym względem do arkuszy. Jeśli arkusze nie mają ornamentu, a formatki mają go mieć, program nie znajdzie żadnego rozwiązania.
  3. Pamiętaj, że rzaz też zajmuje trochę miejsca na arkuszu. Jeśli Twoje formatki mają rozmiary zbliżone do rozmiaru arkuszy, włącz opcję Zezwalaj na cięcie po krawędzi arkusza.
  4. Jeśli Twoje formatki mają rozmiary zbliżone do rozmiaru arkuszy, pamiętaj że ustawiona jest minimalna szerokość cięcia. Oznacza to, że arkusz musi mieć szerokość co najmniej taką jak formatka, plus rzaz, plus minimalna szerokość cięcia.
  5. Jeśli jest włączone ograniczenie zagłębienia cięć. Upewnij się, że jest możliwe takie poukładanie formatek by mieściły się na arkuszach. Weź pod uwagę ornament, rozmiary formatek oraz kierunek pierwszego cięcia.
  6. Jeśli arkusze mają ustawione marginesy, wymaga to uwzględnienia w konfiguracji ograniczenia zagłębienia cięć. W tej sytuacji należy wziąć pod uwagę konieczność wykonania dodatkowych cięć dla marginesów. W praktyce oznacza, to że jeśli chcesz ciąć pasami, ograniczenie zagłębienia musi być ustawione na 3 lub 4 cięcia, a nie na 2. Dokładna wartość zależy od ilości marginesów oraz od sposobu ich odcinania.
  7. Jeśli jest włączone ograniczenie długości cięć, upewnij się, że jest możliwe takie poukładanie formatek by cięcia nie były dłuższe od podanego limitu.
Polub nas na Facebooku
Zapisz się do newslettera